O nas

Lokalny browar w zgodzie z naturą

Browar Bytów to realizacja marzeń dwóch kumpli z Torunia: Michała i Kuby. Pierwszego z nich pasjonuje tworzenie piwa, a drugiego jego picie. W związku z tym, gdy dotarła do nas wieść o możliwości wskrzeszenia produkcji w Browarze w Bytowie szybko podążyliśmy w jego kierunku.

 

Gdy po raz pierwszy dotarliśmy na Kaszuby- pagórkowatą krainę pełną przepięknych lasów i setek jezior, przy których odbywają się żurawie sejmiki, od razu poczuliśmy, że to właśnie tu chcemy realizować naszą pasję. Słowo stało się ciałem dokładnie 26 stycznia 2016 roku kiedy to nasze pierwsze piwo - Bytów Jasne Pełne - zostało rozlane do butelek i wyruszyło w Polskę. Od tego czasu sukcesywnie rozwijamy naszą ofertę. Oprócz klasycznej linii piw regionalnych eksperymentujemy także z nowofalowymi stylami tworząc linię piw rzemieślniczych. Od pierwszego dnia naszej działalności współpracujemy również z browarami kontraktowymi, na których zlecenie produkujemy piwo wg dostarczonych nam receptur. Można więc powiedzieć, że piwna rewolucja na dobre rozgościła się w Bytowie.

 

Naszym głównym celem działania jest rozwój świadomości piwnej poprzez promowanie smacznych, tworzonych w zgodzie z naturą produktów regionalnych. Nasze piwa powstają w naturalnym cyklu produkcyjnym z najlepszych dostępnych na rynku składników. Nie przyspieszamy sztucznie procesów fermentacji i leżakowania, ani nie filtrujemy piwa przez rozlaniem do butelek. Dzięki temu nasze produkty charakteryzują się oryginalnym, bardzo wyrazistym smakiem i aromatem.

 

Trzymając w ręku butelkę BYTOWA masz pewność, że w środku odnajdziesz piwo tworzone z pasją i zaangażowaniem z tego co najlepsze w naturze.

Za cel działania przyjeliśmy

Rozwój świadomości piwnej i rynku sprzedaży na całym Pomorzu.

Chcemy bawić się stylami piwa i różnorodnymi surowcami.

Mamy mnóstwo ciekawych pomysłów i fajną ekipę, która wraz  z nami chce je wcielać w życie. Przyszłość należy do nas!